MEgA s.r.o.

Indikátor zemních spojení a zkratových proudů MEg61.4+


další předchozí zvětšit x/x

Ke stažení

Indikátor zemních spojení a zkratových proudů MEg61.4+ (dále jen indikátor MEg61.4+) vychází z osvědčených funkcí předcházejících indikátorů poruch řady MEg61.4, ke kterým doplňuje nové záznamové funkce. Do jednoho celku je tak spojen indikátor poruch pro hladiny vn, kde se kromě identifikace poruch a záznamu poruchových stavů provádí kontinuální monitoring a dlouhodobý záznam sledovaných veličin.

Indikátor MEg61.4+ identifikuje úsek vzdušného vn vedení, ve kterém došlo k zemnímu spojení nebo zkratu (nadproudu). Indikátor MEg61.4+ je možné použít pro instalace ve venkovním prostředí na stožárech vzdušného vn vedení nebo pro instalace do vnitřního prostředí s kabelovými vn vedeními. Jsou indikována kovová, oblouková a nízko impedanční zemní spojení a všechny typy zkratů. Je určen především pro použití v kompenzovaných vn sítích, lze však použít i ve vn sítích s uzemněným středem.

Indikátor MEg61.4+ měří a zaznamenává údaje o napětích, proudech a výkonech do vnitřní nedestruktivní elektronické paměti v předem zvolených intervalech. Poruchové záznamy tvoří průběhy 10 ms hodnot a průběhy jednotlivých vzorků základních veličin.

Indikátor MEg61.4+ má speciálně řešeny vstupní obvody pro možnost připojení různých měřících převodníků a senzorů. Napětí je možné připojit z měřícího transformátoru napětí (MTN), z kapacitního nebo odporového děliče, ze senzoru elektrického pole. Proud je možné připojit z měřícího transformátoru proudu (MTP), z transformátoru s děleným jádrem (PTD), ze snímače AMOS (Rogowskiho cívka) nebo ze senzoru magnetického pole.

Indikátor MEg61.4+ je vybaven možností připojení dvou vstupních signálů a jednoho výstupního signálu. Poruchy typu zemní spojení a zkrat jsou indikovány indikačními prvky na panelu přístroje a volným kontaktem na svorkách indikátoru. Je možné připojit externí světelnou signalizaci a externí nulování signalizace. Obsahuje také rozhraní RS485 s protokolem MODBUS.

Zemní spojení nebo zkrat je signalizován přerušovaným svitem s předem definovanou dobou aktivace, sepnutím kontaktu relé nebo na dotaz příkazem protokolu MODBUS.

Technické parametry jsou uvedeny v dokumentaci v sekci Ke stažení vpravo.

Zpět

ČeskyEnglish
Kontakt
e-mail: mega@e-mega.cz
telefon: +420 545 214 988
sídlo firmy: Česká 390, 664 31 Česká
GPS: Česká: Loc: 49°17'17.862"N
 16°33'39.106"E
  Třebíč: Loc: 49°13'32.231"N
 15°53'7.422"E
Výsledky vzniky za podpory projektu MVČR, Programu bezpečnostního výzkumu České republiky, projekt č. VI20162018007.
Výsledky vzniky za podpory projektu MVČR, Programu bezpečnostního výzkumu České republiky, projekt č. VI20162018007.

|   Na úvodní stránku  |   O firmě  |   Kontakty  |   Reference  |   Ceníky  |   Ke stažení  |

Copyright 2007 ©
MEgA - Měřící Energetické Aparáty, a.s.